ناجی آل کثیر

جنسیت:  آقا
رسته فعالیت:  پرورش دهنده
سطح مهارت:  متوسط
تاریخچه:  عضو به مدت 2 سال 1 ماه
بیوگرافی:  ناجی آل کثیر هستم متولد 1360 ساکن شهرستان شوش دانیال (ع) از سن بسیار کم شیفته پرنده شدم و با پرنده بزرگ شدم چند سالی میشه که بخاطر کمبود جا مجبور به فروش پرنده هام شدم و به امید روزی که دوباره پرنده جای خودش رو در منزل باز کنه به کسب معلومات از بزرگان این رشته میپردازم. از بدو ورود کبوتر مسافتی (پلاکی) در ایران شیفته این نژاد شده و به پرورش و تکثیر این نژاد پرداختم و هم اکنون در کنار شما بزرگوارن و مربیان صاحب نام کسب علم میکنم. به امید روزی که این رشته مفرح جایگاه خودش رو نه فقط در ایران بلکه در تمام جهان باز کنه انشالله....
تصویر ناجی آل کثیر

با سلام خدمت اساتید محترم
بنظر بنده 5 روز استراحت بین دو مسابقه حداقل 2 روز استراحت برای ریکاوری مسابقه اول و یک روز هم استراحت روز قبل از مسابقه دوم
پس فقط روز سوم و چهارم تمرین دور بوم باشه

تصویر ناجی آل کثیر

در جواب برادر عزیز خودم آقای عساکره این رو بگم
همونجور که خودتون بهتر از بند مطلع هستید یکی از قوانین مزایده این هست که مقدار 6 درصد از قیمت پرنده در مزایده برای برگزاری اختصاص داده میشه حالا بعضی دوستان فکر میکنن که چرا باید کسی پرنده خودش رو به مزایده ببره و آخر سر 6 درصد هم از قیمت پرنده رو پرداخت کنه .
وقتی پرنده وارد مزایده میشه احتمال فروش پرنده به مبلغ بالاتر بیشتر میشه و این هم به سود مربی و هم به سود برگزار کننده هست حالا در اینجا خریدار با اطمینان کامل و با تاییدیه اتحادیه پرنده رو خریداری میکنه پس در این جا هر سه طرف به نحوی سود خودشون رو میبرن .
و اما هزینه ایاب و ذهاب مربی هر مربی برای راهکش پرنده خیلی بیشتر از اینها هزینه میکنه پس برای خرید یا فروش پرنده چیز زیادی نمیشه همونجور که دوستان از کشورای دیگه پرنده خریداری میکنن و هزینه حمل ونقل گاه از خود پرنده بیشتر میشه.
مزایده پرنده باعث میشه مربی توان بیشتری رو برای پرند صرف کنه رقابت بالاتر میره و با فروش بهتر مقداری از هزینه ها جبران میشه.
و اما درمورد اینکه میگید برای ایران هنوز زوده بلاخره باید از جایی این کار استارت بخوره و حالا هم خیلی دیر هست.
باز هم این رو بگم که این فقط نظر شخصی بنده هست و فقط بزرگان این رشته میتونن همچین تصمیم وبرنامه ریزی بکنن.

تصویر ناجی آل کثیر

همه عزیزان به نوبه خودشون قهرمانان بنامی هستن اما اگر بنده گفتم (قهرمان بنام )برای این بوده که وقتی قهرمانی به این مرحله میرسه که هر ساله مقام بزنه پس روش های پرورشش جواب داده و همه علاقمند به دونستن تجربیات این بزرگواران هستند. حالا خود دوستان میتونن معرفی کنن و از خود مربیان مطرح کلوپ های خودشون دعوت به گفتگو بر روی صندلی داغ کنن و چه خوبه که در هر ماه یک روز و ساعتی رو مد نظر بگیریم و از یک نفر دعوت بشه تو بحث صندلی داغ شرکت کنه و دوستان سئالات خودشون رو بپرسن

تصویر ناجی آل کثیر

سلام خدمت آقای عساکره عزیز و دیگر دوستان

آقای عساکره لطف میکنید بیشتر توضیع بدین دلیل این متضاد ها توی جفگیری چی هست تا بنده و دیگر دوستان درک بهتری از این تضاد ها بگیرم مثلا چرا باید بال بلند با بال کوتاه یا پای بلند با پای کوتاه ویا کمر پهن با کمر باریک جفت کرد.
آیا منظور همون متعادل سازی در نسل بعد هست