Admin

جنسیت:  آقا
رده مسافت:  مسافت متوسط و طولانی
رسته فعالیت:  پرورش دهنده
سطح مهارت:  حرفه‌ای
تاریخچه:  عضو به مدت 6 سال 10 ماه
تصویر Admin
Admin

سلام و تشکر از تک تک دوستان گل
انشاءالله هرجا که هستید سلامت در سایه پروردگار باشید.

تصویر Admin
Admin

سلام و تشکر از تک تک دوستان انشاءالله هرجا که هستید سلامت در سایه پروردگار باشید. تشکر

تصویر Admin

سلام جناب دشتیانی تشکر از شما ولی همین چیزی که شما فرمودید انجام دادم خیلی هم دقت کردم یعنی از مسافت 5 کیلومتری شروع به تمرین کردم خیلی حواسم جمع بود بهشون یکهفته استراحت میدادم و بعد دوباره شروع به تمرین میکردم تا مسافت 60 کیلومتری همه چیز خوب بود اما از 60 کیلومتر به بعد کم کم تلفات شروع شد که در 90 کیلومتری خیلی زیاد شد

تصویر Admin
Admin

در مورد کف لانه ویا قفسهای جفتها ، برای نظافت ومخصوصا برای فضله کبوتران با فاصله ای از زمین از یک طبقه توری استفاده بشه، که این به حفظ سلامتی کبوتران کمک میکنه.
هفته ای یکبار لانه ها باید تمیز شوند و بهتر است از مواد ضد عفونی کننده موثر برای از بین بردن افتها و بیماریها استفاد بشه.

تصویر Admin

اطلاعات زیر در مورد برخی از اطلاعات در دسترس در مورد موضوع چند وجهی ناوبری در کبوتر و پرندگان دیگر بحث می کند. یک تایید عمومی برای این ایده که کبوتر از روش دو مرحله ای برای بازگشت به خانه استفاده می کند به نظر می رسد: اول، یک نقشه برای تعیین مسیر خانه خود و دوم، قطب نما برای هدایت آنها. مشخص شده است که حضور خورشید (قطب نمای خورشید) اجازه می دهد تا کبوتر به طور صحیح حرکت کند.به نظر می رسد که آنها قادربه حرکت جبران به خورشید در آسمان و از این رو، ماندن در مسیر هستند. با این حال، پیدا کردن مسیر خانه نیاز به دیدن آفتاب ندارد. به منظور حرکت در غیاب نور خورشید در روزهای ابری، به نظر می رسد پرندگان از نشانه خطوط نیروی مغناطیسی که از قطب تا قطب در کل زمین امتداد دارد استفاده می کنند. باور بر این است که کبوتر، مانند دیگر پرندگان یک حس مغناطیسی ذاتی دارد که آنها به عنوان یک قطب نمای جهت استفاده می کنند.

تصویر Admin
Admin

گروهی از دانشمندان دریافتند قطب‌نمای طبیعی و درونی جانوران معمولا هنگام شب از کار می‌افتد، آنها معتقدند این حس درونی در حیوانات وابسته به نور است. آنها مشاهده کردند درشرایط آزمایشگاه پرندگان برای رسیدن به مقصد مورد نظر نیاز به نورآبی با طول موج کوتاه دارند. درواقع احتمالا حیوانات حس مغناطیسی خود را هنگام روز با نورخورشید مورد سنجش قرار می‌دهند و مسیر را هنگام روز ارزیابی کرده و به خاطر می‌سپارند و در زمان شب و تاریکی براساس آن مسیراصلی را یافته و دنبال می‌کنند.